Hlubočky

internetová prezentace: www.hlubocky.cz

Hlubočky jsou se 4390 stálými obyvateli a rozlohou katastru 22,31 km2 největší obcí Olomouckého kraje. Leží na úpatí Nízkého Jeseníku ve vzdálenosti 13 km od krajského města Olomouce v údolí řeky Bystřice, průměrná nadmořská výška je 382 m.
Dnešní obec se skládá ze čtyř místních částí (kromě Hluboček jsou to Mariánské údolí, Hrubá Voda, Smilov a Posluchov). Působí zde dětská lékařka, Hlubočky mají svou školu, obecní policii a kulturní dům. Obec je také u nás i v zahraničí proslulá výrobou plynových spotřebičů, odlitků ze šedé slitiny a dílů leteckých motorů v podnicích Mora Moravia a Mora Aerospace.
Zřícenina hradu Hluboký u Hrubé Vody, stejně jako rychta, kostel Božského srdce Páně, Boží muka, kaple v Mariánském Údolí, Smilově a Posluchově a několik křížů patří k pamětihodnostem obce. Pro sportovně založené návštěvníky je připravena široká škála možností - Hlubočkami prochází cyklostezky Posluchov a Šternberk, byl zde vybudován lyžařský areál s několika vleky, v létě jsou jeho svahy využity pro jízdu na horských terénních minikárách. Trasy v okolí jsou vhodné terénem pro běžkaře i pěší turisty. V neposlední řadě je nutno zmínit i přírodní rezervaci Hubovodské sutě a naučnou stezku Údolím Bystřice.

 

 

Znak obce Hlubočky

Letecký snímek obce

 

 

 

 

Kontakt

MAS Bystřička, o.p.s.
Zámecké náměstí 79
783 53 Velká Bystřice
janisova@masbystricka.cz

Kontakty

Území
mas23.jpg

Mas Bystřička