Mrsklesy

internetová prezentace: www.mrsklesy.cz

Obec Mrsklesy leží v nadmořské výšce 250 – 380 m.n.m. , asi 10 km východním směrem od Olomouce, v jihozápadním podhůří Oderské vrchoviny, na hranici vojenského prostoru Libavá. Osada Mrsklesy je v dostupných pramenech poprvé zmiňována k roku 1364 a dlouhou dobu patřila k velkobystřickému panství.
Severním okrajem katastru (rozloha 225 ha) sousedí s obcí Hlubočky, západním směrem s městem Velká Bystřice a jižním s obcí Přáslavice.
Je tvořena cca 170 rodinnými domy s 590 obyvateli, z toho 1/3 v části Kovákov. Jako samostatná obec existuje od roku 1996, kdy došlo k jejímu odloučení od města Velká Bystřice.
Obec se podařilo plynofikovat, vybudovat nový vodovod, opravit místní komunikace. Bylo vybudováno dětské hřiště, vystavěn skateboardový park, opraven kulturní dům a v roce 2008 byl zrekonstruován sportovní areál s umělým povrchem. Připravují se projekty na dokončení kanalizace v celé obci a projekty na zasíťování pozemků pro výstavbu nových rodinných domků.
Památky obce reprezentují kaple sv. Šebestiána, kříž se sochami sv. Floriána a sv. Jana Evangelisty či památník padlým.
Každoročně je naše obec výchozím místem akce „ Bílý kámen“. Tým HDO Mrsklesy vybojoval v roce 2008 mistrovský titul první futsalové ligy Olomoucka.
Přijeďte se podívat, budete vítáni.

 

Znak obce Mrsklesy

Letecký snímek obce

 

 

 

Kontakt

MAS Bystřička, o.p.s.
Zámecké náměstí 79
783 53 Velká Bystřice
janisova@masbystricka.cz

Kontakty

Území
mas23.jpg

Mas Bystřička