Aktuality


Cílem projektu "Realizace SCLLD MAS Bystřička" je podpora strategie Komunitně vedeného místního rozvoje pro programové období 2014 - 2020 na území MAS Bystřička. Součástí projektu jsou aktivity spojené s realizací strategie CLLD. Výstupem projektu bude 9 zrealizovaných výzev a 30 uskutečněných aktivit pro aktéry v území (semináře, workshopy, konference). Na projekt je poskytována podpora z EU prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj. 

IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

 

Zasedání výběrové komise

Datum konání: 12. 2. 2014

Dne 28.2.2014 zasedne výběrová komise MAS k hodnocení žádostí 12. Výzvy. Zasedání započne v 10.00 veřejnou obhajobou projektů a následovat bude samotné hodnocení. Budou hodnoceny všechny přijaté žádosti, které úspěšně projdeou administrativní kontrolou MAS, předběžná alokace je stanovena na 575.263,- Kč.Aktualizace pravidel a Fiche

Datum konání: 12. 2. 2014

V souvislosti s 20.kolem příjmu žádostí IV.1.2. byla aktualizována pravidla pro opatření IV.1.1. (kancelář MAS) a opatření IV.1.2. (koneční žadatelé), jejich znění naleznete v rubrice Dotace, 12. Výzva.

Na stejném místě je vyvěšena i aktuální podoba Fiche 2, platná pro 12. Výzvu MAS Bystřička, o.p.s.Vyhlášení 12. Výzvy

Datum konání: 12. 2. 2014

Dovolujeme si oznámit všem potenciálním žadatelům vyhlášení 12. Výzvy k předkládání projektů v souladu se Strategickým plánem Leader. Výzva je určená pro Fichi 2 a předběžná alokace činí 575.263,- Kč. Příjem žádostí proběhne v termínu 21. - 26. února 2014, vždy v době od 8.00 do 16.00.
V případě zájmu o osobní konzultaci prosíme o předchozí sjednání schůzky telefonicky (724 588 832) nebo elektronickou poštou (janisova@masbystricka.cz).
V příloze naleznete text Výzvy a veškeré další informace a dokumenty v rubrice Dotace - 12. Výzva

12.Výzva[1].pdfPřání

Datum konání: 23. 12. 2013

Vážení obyvatelé našeho regionu, milí partneři a naši příznivci

rádi bychom vám jménem Bystřičky popřáli krásné a pokojné prožití vánočních svátků a šťastné vykročení do nového roku.

Kolektiv MAS Bystřička, o.p.s.Divadlo na Hané

Datum konání: 4. 11. 2013

Vážení a milí zájemci o divadlo,

chceme vás informovat o divadelním víkendu, který proběhne v rámci udržitelnosti projektu Spojují nás tradice u našich partnerů v Regionu HANÁ. Pro skalní příznivce bystřických divadelníků z Osvětové besedy je zvláště zajímavý termín 15.listopadu v 19.00 hod., kdy odehrají představení "Mátový nebo citron ?" v kulturním domě v Hněvotíně.
V přiložené pozvánce naleznete informace i o dalších představeních tohoto divadelního víkendu a určitě si vyberou všichni, kteří mají rádi ochotnické divadlo.

Vaše MAS

plakát udržitelnost 2013 HANÁ.pdfVÝZVA k předkládání žádostí o udělení značky „HANÁ regionální produkt“

Datum konání: 29. 10. 2013

Rádi bychom vás informovali o vyhlášení 9. Výzvy k předkládání žádostí o udělení značky "HANÁ regionální produkt".

Jste-li výrobce, producent, zemědělec nebo řemeslník z Hané a jste hrdý na místo, kde žijete a pracujete, můžete pro svůj výrobek nebo produkt získat značku „HANÁ regionální produkt®“.

Vhodné aktivity - značení je určeno širokému spektru výrobců:

  • Řemeslné výrobky, stavby a umělecká díla: např. výrobky ze dřeva, slaměné ozdoby, krajky, šperky, keramika, sklo, papírové obaly, upomínkové předměty, nábytek a další
  • Potraviny a zemědělské produkty: např. mléko, sýry, maso, vejce, pečivo, obiloviny, ovoce, zelenina, víno, nápoje (šťávy a mošty), med a další
  • Přírodní produkty: např. lesní plody, léčivé byliny, čaje, extrakty z rostlin pro kosmetické účely, minerální voda a další

Termín příjmu žádostí o udělení značky:
Žádosti budou přijímány v pracovní dny v termínu od 21. 10. do 11. 11. 2013 (od 9 do 15 hodin). Certifikace výrobků bude probíhat 18. 11. 2013, od 10 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu v Července.

Kontakty pro další informace a bezplatné konzultace:
Julie Zendulková, tel: 724 111 510, e-mail: julie.zendulkova@moravska-cesta.cz, www.moravska-cesta.cz (HANÁ regionální produkt)

V příloze naleznete plakátek k výzvě a v případě zájmu si vyžádejte na adrese: janisova@masbystricka.cz další dokumenty.

Vaše MAS

HANA_plakatek_V9.docxDotazníky pro obyvatele a subjekty našeho regionu

Datum konání: 29. 10. 2013

Vážení občané našeho regionu,

blíží se konec současného plánovacího období 2007-2013 a v souvislosti s blížícím se novým obdobím 2014 2020 naše MAS pokračuje s přípravou strategie rozvoje území. Jednou z metod, které jsou pro přípravu využívány, je i dotazníkové šetření mezi veřejností. Znovu Vám chceme nabídnout možnost zapojit se do šetření vyplněním dotazníku. V příloze naleznete dva dotazníky. Jeden z nich je zaměřen na děti a mládež, protože bychom chtěli znát i názory dospívajících, kteří vstoupí právě v následujících letech mezi dospělé. Druhý je určen pro naše dospělé spoluobčany.

Vyplněný dotazník prosím zašlete elektronickou poštou na adresu: janisova@masbystricka.cz, případně v písemné podobě můžete odevzdat dotazník na Váš obecní úřad, který zajistí jeho doručení do kanceláře MAS ve Velké Bystřici.

3 Dotazník MLÁDEŽ a ŠKOLY.docx
2 Dotazník OSTATNÍ SUBJEKTY[1].docDen regionu Bystřička a veřejná poznávací cyklojízda

Datum konání: 3. 7. 2013

mr_bystricka_cyklovylet_a2.jpg
Srdečně bychom Vás chtěli pozdravit, všechny místní i přespolní zájemce o poznání našeho regionu a pozvat Vás na Den regionu Bystřička spojený s veřejnou poznávací cyklojízdou. Celá akce, kterou pořádá MAS Bystřička a Sdružení obcí mikroregionu Bystřička, proběhne 27. července.

Slavnostní zahájení cyklojízdy se odehraje v 9.30 hod. v Bystrovanech a volným výběrem bude pokračovat přes všechny obce našeho krásného koutu Moravy.

Den regionu Bystřička potom nabízí bohatý kulturní program, a to v Doloplazích, od 14.00 hod. Všichni šikulové, kteří projedou kontrolní body během cyklojízdy a získají razítka do soutěžní karty, budou v Doloplazích odměněni drobným občerstvením a dále budou zařazeni do slosování o let horkovzdušným balonem.

Podrobnější informace získáte z příložených letáčků.

Těšíme se na Vás, Vaše MAS.

Den regionu.zipPozvánka na výstavu fotografií MAMINKY

Datum konání: 3. 7. 2013

Milí zájemci o vše krásné,

ústy paní Jany Berkové si vás dovolujeme pozvat na výstavu fotografií na plátně, jejichž je autorkou. Maminky z Velké Bystřice a okolí nafotily pro sebe nebo jako dárek pro své blízké velké fotografie zobrazené na plátně.
Výstavy se jmenuje MAMINKY a shlédnout ji můžete od 11.července do 30.srpna 2013 v Cukrárně Galerie ve Velké Bystřici.

Kromě, doufám příjemného zážitku pro duši, můžete i své tělo rozmazlit znamenitým značkovým Součkovým dortem.
Budete-li se chtít setkat osobně s fotografovanými maminkami, připravuje se derniéra výstavy na 30.8.2013.
Podrobnosti o ní najdete v srpnu na www.fotoatelierpromen.cz.

Vaše MASDivadelní pohárek

Datum konání: 6. 6. 2013

Vážení návštevníci našich stránek,

velice rádi bychom vás pozvali na Pohárek SČDO, což je celostátní přehlídka monologů a dialogů herců amatérských divadel. Akce se koná 7.-9.června 2013 v kulturním domě ve Velké Bystřici a pořadatelem je Divadení soubor Osvětové besedy Velká Bystřice, účastník a partner mezinárodního projektu spolupráce Spojují nás tradice.
Akci můžeme vřele doporučit a v příloze naleznete leták, na němž jsou uvedeny další podrobnosti.

Vaše MAS

Divadlo 2013 - Pohárek SČDO.pdf
Kontakt

MAS Bystřička, o.p.s.
Zámecké náměstí 79
783 53 Velká Bystřice
janisova@masbystricka.cz

Kontakty

Území
mas23.jpg

Mas Bystřička