Aktuality


Cílem projektu "Realizace SCLLD MAS Bystřička" je podpora strategie Komunitně vedeného místního rozvoje pro programové období 2014 - 2020 na území MAS Bystřička. Součástí projektu jsou aktivity spojené s realizací strategie CLLD. Výstupem projektu bude 9 zrealizovaných výzev a 30 uskutečněných aktivit pro aktéry v území (semináře, workshopy, konference). Na projekt je poskytována podpora z EU prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj. 

IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

 

Rockové bál Hanáckyho Woodstocku

Datum konání: 9. 1. 2016

Milí fandové rockové muziky,

jménem Velkobystřické kulturní společnosti si vás dovolujeme srdečně pozvat na netradiční Rockové bál Hanáckyho Woodstocku. Akce se uskuteční dne 9. ledna 2016 od 19:00 hod. v sále KD Ravela ve Velké Bystřici. Více na přiložené pozvánce ZDE.

Těšíme se na setkání s vámi.

Vaše MASZávěrečná evaluace období 2007-2003

Vážení občané,

vzhledem k tomu, že předchozí plánovací období 2007-2013 je již uzavřené, všechny projekty konečných žadatelů i projekty spolupráce byly zrealizovány a proplaceny, zpracovali jsme povinnou závěrečnou evaluační zprávu a ta byla podána ke kontrole na Státní zemědělský intervenční fond. Zpráva k nahlédnutí ZDE.

Vaše MASSchválení standardizace Bystřička. o.p.s.

Vážení obyvatelé našeho regionu, 

naše více než roční úsilí o splnění podmínek standardizace místních akčních skupin bylo dne 10.prosince 2015 završeno vydáním Osvědčení o splnění standardů MAS. Toto osvědčení bylo vydáno Státním zemědělským intervenčním fondem, a to na základě podané žádosti o standardizaci. Součástí procesu byla celková změna struktury naší organizace, i změna všech dokumentů společnosti (naleznete je v rubrice Dokumenty společnosti - Aktuální dokumenty).

Standardizace byla prvním krokem, dalším bude dopracování integrované strategie a její podání na Ministerstvo pro místní rozvoj, které zajišťuje posudky a schvalování strategií MAS.

Osvědčení o splnění standardů naleznete ZDE.

Vaše MASAdventní koncert Jívová

Datum konání: 27. 11. 2015

Vážení návštěvníci našich stránek,

jménem obce Jívová bychom vás chtěli srdečně pozvat na adventní koncert v kostele sv. Bartoloměje, pořádaný dne 27.11.2015 od 17:00 hod. Během koncertu vystoupí dětí z Mateřské a Základní školy Jívová, Žesťové kvinteto Šternberk a Ženský komorní sbor ConSpirito. 

Pozvánku naleznete ZDE.

Těší se na vás pořadatelé i vystupující.Pozvánka na Tršické hody

Datum konání: 5. 9. 2015 - 6. 9. 2015

Vážení obyvatelé a návštěvníci,

jménem obecního úřadu Tršice si vás dovolujeme pozvat na Tršické hody, které se budou konat v sobotu a neděli 5.-6.9.2015 v zámeckém areálu, zajištěn je i bohatý doprovodný program.

Podrobnosti naleznete zde.

Vaše MASDen regionu Bystřička a poznávací cyklojízda

Datum konání: 22. 8. 2015

Vážení obyvatelé a návštěvníci našeho kraje.

Ve spolupráci s Mikroregionem Bystřička jsme pro vás připravili již tradiční Den regionu Bystřička spojený s veřejnou poznávací cyklojízdou. Akce proběhne 22. srpna a bude zakončena kulturním programem v Přáslavicích. Více v pozvánce zde, kartičku pro sběr razítek naleznete zde.

 

Všichni jste na akci srdečně zváni, věříme, že si na své přijdou všichni účastníci. 

Vaše MAS Berounské slavnosti 2015

Datum konání: 11. 7. 2015

Vážení návštěvníci,

jménem představitelů města Moravský Beroun si vás dovolujeme pozvat na Berounské slavnosti 2015, které se konají 11. července od 14:00 hod. v parku na Křížovém vrchu. Čeká vás bohatý kulturní a doprovodný program pro děti i dospělé. Podrobnosti akce naleznete v pozvánce zde.

Vaše MASMetodika pro zlepšení procesů místních akčních skupin

V těchto dnech finišují práce na ukončení projektu spolupráce, podporovaném z Programu rozvoje venkova, opatření IV.2.1. Pro naši Místní akční skupinu byly partnery další čtyři MAS - Region HANÁ, Na cestě k prosperitě, Uničovsko a Šternbersko. Předmětem projektu bylo zhodnocení procesů místních akčních skupin a vytvoření metodiky k tomuto tématu. Její znění naleznete zde:

MetodikaZasedání výběrové komise k 12. Výzvě

Datum konání: 3. 3. 2014

Dne 28. února 2014 proběhlo od 10.00 hod. zasedání výběrové komise MAS na Městském úřadě ve Velké Bystřici. Účelem jednání byla veřejná prezentace projektu 12. Výzvy a jeho následné hodnocení. Byl představen projekt z neziskové sféry a po hodnocení byl doporučen k podpoře.
V příloze naleznete seznam vybraných projektů a zápis z jednání výběrové komise MAS.

Zápis z jednání hodnotící komise 12. Výzva.pdf
Seznam vybr. žádostí 12.Výzva doc.pdfUkončení příjmu žádostí ve 12. Výzvě

Datum konání: 28. 2. 2014

Dne 26.2.2014 v 16.00 hodin byl ukončen příjem žádostí ve 12. Výzvě. Byla přijata jedna žádost, a to ve Fichi 2. Předběžná výše požadované dotace činí 575.263,- Kč, požadovaná dotace 600.429,- Kč
V příloze naleznete přehled přijatých žádostí.

Přehled projektů přijatých v 12.výzvě.pdf
Kontakt

MAS Bystřička, o.p.s.
Zámecké náměstí 79
783 53 Velká Bystřice
janisova@masbystricka.cz

Kontakty

Území
mas23.jpg

Mas Bystřička